وب سایت در حال به روز رسانی است. از شکیبایی شما سپاسگزار هستیم.

منابع یابی و خرید تجهیزات صنعتی

محصولات
محصولات
سازندگان
کاتالوگ
اخبار
فیلم
LOADING

سنسورهای رطوبت ، ترانسمیتر

محصول صنعتی
شرکت سازنده

فیلم

توضیحات فنی

روشهای متفاوتی برای اندازه گیری مقدار رطوبت در مقادیر زیاد و کم و یا در جامدات، مایعات و گازها وجود دارد. درصد مقدار رطوبت به عنوان یک خصوصیت ویژه در محصولات غذایی و یا تجاری است و از کاربردهای آن می توان به اندازه گیری رطوبت موجود در فرایند ساخت و تضمین کیفیت اشاره کرد. رطوبت جزئی موجود در جامداتی مانند مواد دارویی و فرایندهای عملکرد حر ...
ادامه توضیحات

روشهای متفاوتی برای اندازه گیری مقدار رطوبت در مقادیر زیاد و کم و یا در جامدات، مایعات و گازها وجود دارد. درصد مقدار رطوبت به عنوان یک خصوصیت ویژه در محصولات غذایی و یا تجاری است و از کاربردهای آن می توان به اندازه گیری رطوبت موجود در فرایند ساخت و تضمین کیفیت اشاره کرد. رطوبت جزئی موجود در جامداتی مانند مواد دارویی و فرایندهای عملکرد حرارتی، می تواند ضرر های جبران ناپذیری را نتیجه دهد.

روش کلاسیک آزمایشگاهی جهت اندازه گیری سطح رطوبت در مواد جامد یا نیمه جامد با عنوان LOD و یا Loss on drying شناخته شده است. در این روش مقداری از نمونه را برای مدت مشخصی حرارت داده و در اتمسفر خشک در یک دسیکاتور سرد نموده و مجددا نمونه، وزن می گردد. اختلاف موجود، نمایانگر میزان رطوبت نمونه می باشد.

در روش مستقیم اندازه گیری رطوبت، از وسایلی استفاده می گردد که به طور مستقیم قادر به اندازه گیری رطوبت نسبی هوا می باشند. در این وسایل، از موادی استفاده می گردد که نسبت به رطوبت هوا حساسیت زیادی دارند و با تغییر رطوبت هوا برخی از پارامتر های فیزیکی آنان تغییر می کند ( مانند طول ، مقاومت ، سطح و ... ). نظیر اندازه گیری هایگرومتری که براساس اندازه گیری تغییر طول جنس موی خاصی از انسان عمل می کند. یا بر اساس تغییر مساحت سطح مشخصی از پوست قورباغه ( که در حال کشش می باشد) عمل می کند. همچنین می توان از ترموهیدر دیجیتالی نام برد که دارای سنسوری است که در اثر تغییر رطوبت هوا، جریان الکتریکی تولید می کند. میزان جریان الکتریکی خروجی، متناسب با رطوبت موجود در هوا است. این وسیله در سنجش رطوبت هوا در مقابل دمنده سیستم های تهویه کاربرد زیادی دارد.

 عضویت ورود   ENGLISH


اگر مجموعه شما جزو صنایع مادر و معظم در فیلد پالایشگاه ، پتروشیمی ، حفاری ، نیروگاه ، معادن و فلزات ، خودروسازی ، تولید مواد غذایی و.... می باشد لطفا درخواست خود را بر روی سربرگ به فاکس 88206264 و یا ایمیل enquiry@iranindustryexpo.com بنام شرکت مهندسی و بازرگانی مشگاد ارسال فرمایید.
اگر مجموعه شما جزو بنگاه های متوسط و کوچک در فیلد تولید ، بازرگانی ، مشاوره ، پیمانکاری ، دانشگاه ، پژوهشگاه ، توزیع ، فروشگاهی وکارگاهی می باشد ، پس از عضویت و با پرداخت هزینه ( به ازای هر درخواست معادل 50 یورو ) از خدمات زیر برخوردار خواهید شد :
  • پاسخ به پرسش های فنی و دریافت مشاوره از سازنده ، دریافت کاتالوگ و اطلاعات تکمیلی
  • دريافت پرفورما از شرکت سازنده
  • اطلاع از زمان تحويل و قيمت خالص كالا
  • اطلاع از هزينه هاي حمل و ترخيص و کارمزد تا تحويل كالا به انبار شما در هر نقطه از كشور
  • دریافت پیش فاکتوررسمی ( ارزی و یا ریالی ) به روش کارمزدی
*صدور پیش فاکتور رسمی فقط به نام شرکتهای ثبت شده که دارای کد بازرگانی معتبر باشند انجام پذیر است. در صورتیکه در حین مکاتبه با شرکت سازنده مشخص شود که دارای نماینده انحصاری و یا شعبه در ایران بوده و یا به به هر دلیل شرکت سازنده از فروش کالا به بازار ایران استنکاف نماید ارایه این سرویس متوقف و وجه دریافتی به حساب کاربر عودت می شود

ادامه