وب سایت در حال به روز رسانی است. از شکیبایی شما سپاسگزار هستیم.

منابع یابی و خرید تجهیزات صنعتی

محصولات
محصولات
سازندگان
کاتالوگ
اخبار
فیلم
LOADING

كامپيوترهای قابل نصب در خودرو

محصول صنعتی
شرکت سازنده

فیلم

توضیحات فنی

  کامپیوتر هایی که در خودرو ها مورد استفاده قرار می گیرند، به 2 دسته کلی کامپیوتر های کنترل موتور و کامپیوتر های خدماتی تقسیم می گردند. کامپیوتر های خدماتی شامل سیستم های محاسبه مسافت و هزینه برای تاکسی ها، سیستم های راهبری، سیستم های پخش چند رسانه ای و ... می باشد. در خودرو های امروزی، قطعه ای به نام ECU وجود دارد Electronic Control ،Engine Control Unit &n ...
ادامه توضیحات

 

کامپیوتر هایی که در خودرو ها مورد استفاده قرار می گیرند، به 2 دسته کلی کامپیوتر های کنترل موتور و کامپیوتر های خدماتی تقسیم می گردند. کامپیوتر های خدماتی شامل سیستم های محاسبه مسافت و هزینه برای تاکسی ها، سیستم های راهبری، سیستم های پخش چند رسانه ای و ... می باشد.

در خودرو های امروزی، قطعه ای به نام ECU وجود دارد Electronic Control ،Engine Control Unit  که یک میکرو کامپیوتر کوچک است. این کامپیوتر نیز مانند دیگر کامپیوتر ها دارای CPU ، دو حافظه دائم و موقت و برنامه ریزی است. این قطعه در داخل اتاقک موتور ماشین قرار دارد و به عبارتی مغز یک خودروی انژکتوری محسوب می شود و می تواند اطلاعات را به صورت زنده و همزمان از سنسورهای مختلف از جمله سنسورهای دور RPM ، سنسور فشار داخل مانيفولد يا  MAP، سنسور دريچه گاز ياTPS  ، سنسور دماي آب ياCTS  ، سنسور دماي هوا  ATS، سنسور اکسيژن يا لاندا ، سنسور ضربه و ... دریافت کند و با تحلیل شرایط لحظه ای موتور، پاسخگوی خروجی هایی مانند انژکتور ها، جرقه زنها و ... باشد.

ECU  بر اساس سنسورهایی که به آن متصل است، شرایط کار موتور را بررسی کرده و فرامین مناسب را برای انژکتورها و شمع ها ارسال می‌کند. چون دینامیک خودرو بسیار پیچیده و غیر خطی می‌باشد، طراحان  ECU، جداولی را به نامmap   داخل حافظهECU  می‌ریزند که در آن، مقدار پاشش سوخت و زاویه آوانس در هر دور و بار موتور مشخص شده است. هرچه دقت این جداول بیشتر باشد، دقت عملکردECU   بیشتر خواهد بود. باید توجه داشت مقادیر این جدول ها وابستگی مستقیمی به پارامترهای جغرافیایی موتور، نظیر فشار و دمای هوا دارد.

 عضویت ورود   ENGLISH


اگر مجموعه شما جزو صنایع مادر و معظم در فیلد پالایشگاه ، پتروشیمی ، حفاری ، نیروگاه ، معادن و فلزات ، خودروسازی ، تولید مواد غذایی و.... می باشد لطفا درخواست خود را بر روی سربرگ به فاکس 88206264 و یا ایمیل enquiry@iranindustryexpo.com بنام شرکت مهندسی و بازرگانی مشگاد ارسال فرمایید.
اگر مجموعه شما جزو بنگاه های متوسط و کوچک در فیلد تولید ، بازرگانی ، مشاوره ، پیمانکاری ، دانشگاه ، پژوهشگاه ، توزیع ، فروشگاهی وکارگاهی می باشد ، پس از عضویت و با پرداخت هزینه ( به ازای هر درخواست معادل 50 یورو ) از خدمات زیر برخوردار خواهید شد :
  • پاسخ به پرسش های فنی و دریافت مشاوره از سازنده ، دریافت کاتالوگ و اطلاعات تکمیلی
  • دريافت پرفورما از شرکت سازنده
  • اطلاع از زمان تحويل و قيمت خالص كالا
  • اطلاع از هزينه هاي حمل و ترخيص و کارمزد تا تحويل كالا به انبار شما در هر نقطه از كشور
  • دریافت پیش فاکتوررسمی ( ارزی و یا ریالی ) به روش کارمزدی
*صدور پیش فاکتور رسمی فقط به نام شرکتهای ثبت شده که دارای کد بازرگانی معتبر باشند انجام پذیر است. در صورتیکه در حین مکاتبه با شرکت سازنده مشخص شود که دارای نماینده انحصاری و یا شعبه در ایران بوده و یا به به هر دلیل شرکت سازنده از فروش کالا به بازار ایران استنکاف نماید ارایه این سرویس متوقف و وجه دریافتی به حساب کاربر عودت می شود

ادامه