وب سایت در حال به روز رسانی است. از شکیبایی شما سپاسگزار هستیم.

منابع یابی و خرید تجهیزات صنعتی

محصولات
محصولات
سازندگان
کاتالوگ
فیلم
LOADING

صداسنج ها

محصول صنعتی
شرکت سازنده

نحوه انتخاب محصولات این گروه کالایی

صوت سنج

صوت سنج یا دسی بل سنج وسیله ای است که از آن برای اندازه گیری میزان شدت صوت استفاده می کنند و به صورت دسی بل بیان می شود.

کاربردها

بیشترین کاربرد این وسیله برای اندازه گیری، میزان آلودگی صوتی محیط، تراز صوت محیط و ویژگی های صوتی محیط های صنعتی است. برای مثال ، میزان آلودگی صوتی ناشی از صداهای آزاردهنده مانند صدای اتومبیل ها، آژیرها و کارگاه تولیدی توسط این ابزار سنجیده می شود.

فن آوری ها

این ابزار از یک اتاقک الکتریکی، یک صفحه نمایش و میکروفون که در رأس آن قرار دارد ساخته شده است. میکروفون موجود در این دستگاه پس از دریافت و تحلیل صداها، آن ها را به سیگنال های الکتریکی تبدیل می کند. طبق استانداردهای کمیته بین المللی الکتریک میزان سرعتی که دستگاه به تغییرات صوتی پاسخ می دهد به صورت S یا F نمایش داده می شود. میزان بسامد نیز به ترتیب از کم به زیاد به صورت یکی از سه حروف B dB , A dB و C dB بر روی نمایشگر قرار می گیرد. صدا سنج ها برحسب میزان دقت به دو نوع تقسیم می شوند: صدا سنج کلاس شماره یک و صدا سنج کلاس شماره دو. نوع اول دقت اندازه گیری بالایی دارد و می تواند فرکانس هایی تا بسامد 1.5 دسی بل را نیز اندازه گیری کند حال آنکه نوع دوم تنها قادر است فرکانس های بین بازه ی 1.5 تا 3 دسی بل را بسنجد.

روش انتخاب

انتخاب این دستگاه به تغییرات کلی تزاز صوت، توانایی تشخیص صدای دستگاه، نوع واحد اندازه گیری و نوع صوت سنج بستگی دارد.

فیلم

توضیحات فنی

صوت سنج یا صدا سنج را به مجموعه تجیهزاتی میتوان اطلاق کرد که برای اندازه گیری و ثبت پارامترهای مختلف صوت نظیر شدت صوت، تنین و تون که همان مقدار فرکانس یا زیر و بم بودن صوت است استفاده می گردند. گوش انسان قادر به شنیدن یک موج صوتی 20 تا 20000 هرتز می باشد. در واقع به صورت طبیعی گوش انسان می تواند در دسی بل های معمول، شنوایی داشته باشد. صحبت عادي ...
ادامه توضیحات

صوت سنج یا صدا سنج را به مجموعه تجیهزاتی میتوان اطلاق کرد که برای اندازه گیری و ثبت پارامترهای مختلف صوت نظیر شدت صوت، تنین و تون که همان مقدار فرکانس یا زیر و بم بودن صوت است استفاده می گردند. گوش انسان قادر به شنیدن یک موج صوتی 20 تا 20000 هرتز می باشد. در واقع به صورت طبیعی گوش انسان می تواند در دسی بل های معمول، شنوایی داشته باشد. صحبت عادي 60 دسي‌بل است و وقتی که یک هواپیمای جت دیوار صوتی را می شکند 120دسي‌بل است. شایان ذکر است که 140 دسی بل، تراز فشار صوتی است که آن را آستانه دردناکی می نامیم. یعنی در معرض قرارگرفتن با این فشار صوت، موجب درد در گوش انسان خواهد شد.

براي بررسي شدت صوت نسبت به شدت مبنا و يا مقايسه شدت دو صوت، از تراز شدت صوت استفاده مي‌كنند. تراز شدت صوت همان درك انسان از بلندي و آهستگي يك صوت است كه به شكل لگاريتم شدت صوت نسبت به شدت مبنا در پايه 10 سنجيده مي‌شود و آن را با واحدي به نام بل B مي‌سنجيم كه به افتخار الكساندر گراهام بل مخترع تلفن نامگذاري شده است.

از صداسنج ها براي اندازه گيري سطوح صدايي در کارخانجات، مدارس، ادارات و هواپيماها و يا براي بررسي خواص صوتي تأسيسات استوديوها، تالارهاي سخنراني و آمفي تئاترها استفاده مي شود. در مدل هاي شدت صوت سنج آنالوگ، يک عقربه بزرگ به منظور سنجش سريع صدا در هر محيطي تعبيه شده است. در مدلهاي ديجيتال، سنسوري نظير ميکروفن در دستگاه تعبيه می گردد.

 عضویت ورود   ENGLISH


اگر مجموعه شما جزو صنایع مادر و معظم در فیلد پالایشگاه ، پتروشیمی ، حفاری ، نیروگاه ، معادن و فلزات ، خودروسازی ، تولید مواد غذایی و.... می باشد لطفا درخواست خود را بر روی سربرگ به فاکس 88206264 و یا ایمیل enquiry@iranindustryexpo.com بنام شرکت مهندسی و بازرگانی مشگاد ارسال فرمایید.
اگر مجموعه شما جزو بنگاه های متوسط و کوچک در فیلد تولید ، بازرگانی ، مشاوره ، پیمانکاری ، دانشگاه ، پژوهشگاه ، توزیع ، فروشگاهی وکارگاهی می باشد ، پس از عضویت و با پرداخت هزینه ( به ازای هر درخواست معادل 50 یورو ) از خدمات زیر برخوردار خواهید شد :
  • پاسخ به پرسش های فنی و دریافت مشاوره از سازنده ، دریافت کاتالوگ و اطلاعات تکمیلی
  • دريافت پرفورما از شرکت سازنده
  • اطلاع از زمان تحويل و قيمت خالص كالا
  • اطلاع از هزينه هاي حمل و ترخيص و کارمزد تا تحويل كالا به انبار شما در هر نقطه از كشور
  • دریافت پیش فاکتوررسمی ( ارزی و یا ریالی ) به روش کارمزدی
*صدور پیش فاکتور رسمی فقط به نام شرکتهای ثبت شده که دارای کد بازرگانی معتبر باشند انجام پذیر است. در صورتیکه در حین مکاتبه با شرکت سازنده مشخص شود که دارای نماینده انحصاری و یا شعبه در ایران بوده و یا به به هر دلیل شرکت سازنده از فروش کالا به بازار ایران استنکاف نماید ارایه این سرویس متوقف و وجه دریافتی به حساب کاربر عودت می شود

ادامه